E-građani Moja Uprava Središnji državni portal
ilok-vukovar-vucedol
Kliknite za više
Hrvatski audiovizualni centar
  Zaklada Kultura nova
Međunarodni centar za podvodnu arheologiju u Zadru (MCPA)
Hrvatski restauratorski zavod

Iz medija
MINISTARSTVO KULTURE  >  Povjerenstva, odbori, radne skupine
Povjerenstvo za izradu Nacionalne strategije poticanja čitanja u  2014. godini
 
Područje odgoja i obrazovanja (Predškolska dob i čitanje)
Vesna Budinski, Učiteljski fakultet u Zagrebu, Vlasta Erdeljac, Filozofski fakultet, Zagreb, Marija Ott Franolić, Udruga Blaberon, Zagreb, Tamara Jurkić Sviben, Učiteljski fakultet u Zagrebu, Marija Radonić, voditeljica Pedijatrijskog odjela Opće bolnice Dubrovnik
 
Područje odgoja i obrazovanja (Škola i čitanje - razredna nastava, predmetna, srednja škola)
Mirela Barbaroša-Šikić, Agencija za odgoj i obrazovanje, Zagreb, Zlatka Grahovec, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Čakovec, Ivana Perica, Zagreb, Zoran Ferić, 18. gimnazija, Zagreb, Tomislav Reškovac, Privatna klasična gimnazija, Zagreb, Nataša Govedić, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb, Anita Peti Stantić, Filozofski fakultet, Zagreb, Dubravka Zima, Hrvatski studiji, Zagreb, Snježana Gernhardt, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta RH, Zagreb, Ivana Kalogjera, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta RH, Zagreb
 
 
Institucije (knjižnice i čitanje)
Dunja Seiter- Šverko, Nacionalna sveučilišna knjižnica, Zagreb, Ivanka Stričević, Odjel za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru, Zadar, Deana Kovačec, Hrvatski državni arhiv, Zagreb, Drahomira Gavranović, Hrvatsko čitateljsko društvo
 
Izdavači i čitanje
Nenad Bartolčić, Knjižni blok, Zagreb, Seid Serdarević, Fraktura, Zagreb, Saša Krnic, Zajednica nakladnika i knjižara, Zagreb, Emica Calogjera, Školska knjiga, Zagreb 

Hrvatski autori i čitanje
Miroslav Mićanović, Agencija za odgoj i obrazovanje, Zagreb, Roman Simić-Bodrožić, Fraktura, Zagreb, Tvrtko Vuković, Filozofski fakultet, Zagreb, Zoran Pongrašić, Hrvatsko društvo književnika za djecu, Zagreb, Lara Holbling Matković, Društvo hrvatskih književnih prevoditelja, Zagreb
 
E- knjiga
Zoran Velagić, Filozofski fakultet, Osijek, Zvonimir Bulaja, Naklada Bulaja, Zagreb, Krešimir Pintarić, Društvo za promicanje književnosti na novim medijima, Zagreb  

Koordinatorica Nacionalne strategije poticanja čitanja: Maja Zrnčić, Ministarstvo kulture, Zagreb
 

Stručno povjerenstvo za odabir programa Ruksak (pun) kulture
Katja Vujasinović, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, dr. sc. Ana Kodrić, Ministarstvo kulture, Maja Zrnčić, Ministarstvo kulture.
Nakon vrednovanja Stručnog povjerenstva programi i/ili radionice prijavljeni za Ruksak (pun) kulture prema programskim područjima kojima pripadaju (književnost,  filmska,  glazbena,  plesna,   likovna,  baština i kazališna umjetnost) upućeni su kulturnim vijećima Ministarstva kulture čiji  predstavnici su bili: Rajko Pavlić, Nikolina Pristaš, Katja Šimunić, Jasna Kovačević, Željko Brkanović, Ivana Bilić, Mario Mavrin, Vedran Vojnić, Zoran Mužić i Nada Beroš. Predstavnica za film bila je Diana Nenadić. U procjeni  programa sudjelovale su Eva Brunović i Tereza Teklić kao stručne službe Ministarstva kulture.

Stručno povjerenstvo za rock glazbu i klupske programe u Republici Hrvatskoj za 2016. godinu
Damir Urban, Davor Mišković, Aleksandar Dragaš, llko Čulić

Povjerenstvo za dodjelu potpora za poticanje književnog stvaralaštva za 2017. godinu
dr. sc. Cvijeta Pavlović, Snježana Šetka, Tanja Belobrajdić, Mate Maras, Ratko Cvetnić

Povjerenstvo za dodjelu stimulacija autorima za najbolja ostvarenja na području književnog stvaralaštva za 2015. godinu
Ivana Šojat Kuči, Milana Vuković Runjić, Ivan Rogić Nehajev

Povjerenstvo za provedbu programa „Poduzetništvo u kulturi“ za 2016. godinu
Goranka Horjan, Miran Hajoš, Igor Gerenčer

Radne skupine za izradu Strategije digitalizacije kulturne baštine do 2020.g.

Radna skupina za arhivsku građu
Koordinator radne grupe: prof. dr. sc. Hrvoje Stančić, Predstojnik Katedre za arhivistiku i dokumentalistiku, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Članovi: Jozo Ivanović, pomoćnik ravnateljice za arhivsku djelatnost i razvoj, Hrvatski državni arhiv, Zvonimir Baričević, pročelnik Odjela središnjeg fotolaboratorija, Hrvatski državni arhiv, Bruna Horović – Vuković, voditeljica Arhiva mapa za Istru i Dalmaciju, Državni arhiv u Splitu, Damir Hrelja, ravnatelj, Državni arhiv u Varaždinu, Sebastijan Legović, voditelj Odsjeka za informatičku podršku, Državni arhiv Pazin
 
Radna skupina za audiovizualnu građu
Koordinatorica radne grupe: Sanja Ravlić, Hrvatski audiovizualni centar, Predstavnica Hrvatske u Eurimagesu
Članovi: Carmen Lhotka, pročelnica Hrvatske kinoteke, Hrvatski državni arhiv, Mirjana Silađin, prof., rukovoditeljica RJ INDOK, Hrvatska radiotelevizija, Željko Radišić, rukovoditelj S.O. Fono odjela, Hrvatska radiotelevizija, Suzana Grubešić, savjetnik za informatiku, Odjel za informatičku podršku, Hrvatski državni arhiv
 
Radna skupina za knjižničnu građu
Koordinatorica radne grupe: prof. dr. sc. Tatjana Aparac Jelušić, Odjel za informacijske znanosti, Sveučilište u Zadru
Članovi: dr. sc. Sofija Klarin Zadravec, savjetnica za digitalizaciju u Zavodu za knjižničarstvo, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Jasna Kovačević, voditeljica Knjižnice i čitaonice Bogdana Ogrizovića, Knjižnice grada Zagreba, Vedrana Juričić,upraviteljica Knjižnice, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Andrea Silić- Švonja, knjižničarka, Gradska knjižnica Rijeka
 
Radna skupina za muzejsku građu
Koordinatorica radne grupe: dr. sc. Vesna Lovrić Plantić, muzejska savjetnica, voditeljica projekta PARTAGE PLUS,  Muzej za umjetnost i obrt
Članovi: prof. dr. sc. Žarka Vujić, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Borut Kružić, dokumentarist, Prirodoslovni muzej Rijeka, Nataša Šuković, dokumentaristica, voditeljica DCA projekta, Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Rijeka
dr.sc. Koraljka Kuzman Šlogar, voditeljica dokumentacije, Institut za etnologiju i folkloristiku, Ana Solter, voditeljica Odjela za dokumentaciju, Arheološki muzej u Zagrebu, mr. sc. Snježana Radovanlija Mileusnić, knjižničarska savjetnica, Muzejski dokumentacijski centar
 
Radna skupina za tehničku koordinaciju  
Koordinatorica radne grupe: Martina Juranović Tonejc, voditeljica, Služba za dokumentaciju i promociju kulturne baštine i projekte Europske unije, Ministarstvo kulture,
Članovi: prof. dr. sc. Mirna Willer, Odjel za informacijske znanosti, Sveučilište u Zadru, dr. sc. Goran Zlodi, docent, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Dorotea Živčec, informatičarka, Muzejski dokumentacijski centar, Božidar Jančić, dipl. ing. eletrotehnike, pročelnik Odjela za informatičke tehnologije, Hrvatski državni arhiv
     
Stručno povjerenstvo za poticanje hrvatskog glazbenog stvaralaštva za 2016. godinu
Željko Brkanović, skladatelj, Dubravko Palanović, skladatelj i kontrabasist, Davor Merkaš, muzikolog, Vladimir Krpan, pijanist, Igor Lešnik, udaraljkaš i skladatelj

Članovi Ispitnog povjerenstva za polaganje stručnih ispita u knjižničarskoj struci 
Predsjednica Povjerenstva: prof. dr. sc. Daniela Živković, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Odsjek za informacijske znanosti
Članovi: prof. dr. sc. Jelka Petrak, zamjenica predsjednice, Središnja medicinska knjižnica u Zagrebu, Tatjana Nebesny, knjižničarska savjetnica, Knjižnice grada Zagreba, doc. dr. sc. Kornelija Petr, zamjenica člana, Filozofski fakultet Sveučilišta u Osijeku, Dorica Blažević, knjižničarska savjetnica, mr. sc. Jelica Leščić, knjižničarska savjetnica, zamjenica člana, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu.
    
Povjerenstvo za predlaganje dodjele viših stručnih zvanja u knjižničarskoj struci Hrvatskoga knjižničnog vijeća 
Predsjednica Povjerenstva: mr. sc. Marina Vinaj, knjižničarska savjetnica, Muzej Slavonije u Osijeku ,Trg Svetog Trojstva 6, 31000 Osijek
Članovi: Alemka Belan-Simić, knjižničarska savjetnica, Knjižnice grade Zagreba,  Veronika Čelić-Tica, knjižničarska savjetnica, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu,  dr. sc. Zagorka Majstorović, knjižničarska savjetnica, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, mr. sc. Dijana Sabolović-Krajina, knjižničarska savjetnica, Knjižnica i čitaonica Fran Galović, Koprivnica,
Zamjenici:  mr. sc. Ivanka Kuić, knjižničarska savjetnica, Sveučilišna knjižnica u Splitu, Ilija Pejić, knjižničarski savjetnik, Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar
 
Povjerenstvo za dodjelu viših stručnih zvanja u konzervatorsko-restauratorskoj djelatnosti
Blanda Matica, d.i.a., predsjednica,  dr. sc. Višnja Bralić, član, mr. sc. Zoran Wiewegh, član, Goranka Horjan, prof. pov. umj., član

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta za obavljanje poslova na zaštiti i očuvanju kulturnih dobara
Članovi: Teodora Kučinac, Hrvatski restauratorski zavod; Alan Braun, Arhitektonski fakultet; Tamara Ukrainčik, Akademija likovnih umjetnosti; Milan Pezelj, Konzervatorski odjel u Bjelovaru; Neven Bradić, Konzervatorski odjel u Zagrebu.
 
Povjerenstvo za nematerijalnu kulturnu baštinu 
Predsjednik Povjerenstva:  dr. sc. Tvrtko Zebec, ravnatelj Instituta za etnologiju i folkloristiku, Zagreb
Članovi: dr. sc. Naila Ceribašić, znanstvena savjetnica, Institut za etnologiju i folkloristiku, Zagreb,  dr. sc. Iris Biškupić-Bašić, viša kustosica, Etnografski muzej Zagreb, mr. sc. Ljubica Gligorević, muzejska savjetnica, Gradski muzej Vinkovci, mr. sc. Ivana Kurtović–Budja, asistent, Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Zagreb,  dr. sc. Lidija Nikočević, ravnateljica Etnografskog muzeja Istre, Pazin,  dr. sc. Tihana Petrović Leš, profesor, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju
   
Povjerenstvo za povrat kulturnih dobara
Predsjednik Povjerenstva: Davor Trupković, pomoćnik ministrice kulture
Članovi: Ranka Saračević Würth, načelnica Sektora za zaštitu kulturne baštine, Eva Brunović, načelnica Sektora za izvedbenu, likovnu, muzejsku i arhivsku djelatnost, Mario Braun, Hrvatski restauratorski zavod, dr. sc. Ksenija Škarić, voditeljica Odjela za drvenu polikromiranu skulpturu, Hrvatski restauratorski zavod.

Povjerenstvo za stručne ispite i stjecanje temeljnih stručnih zvanja u konzervatorsko-restauratorskoj djelatnosti
Predsjednica Povjerenstva: mr. sc. Tatjana Mušnjak, dipl.ing. kemije
Članovi: Nelka Bakliža, akad. kipar,  Ranka Saračević Würth, dipl. pov. umj.,   
Zamjenici članova: Tomislav Petrinec, d.i.a., Sandra Lucić Vujičić, ing. tekstilne tehnologije, Matko Mijić, akad. kipar
 
Stručno povjerenstvo za izradu kriterija za vrednovanje povijesnih događaja i spomenika 20. stoljeća
Članovi su: dr. sc. Stjepan Ćosić, Vinko Ivić, prof., dr. sc. Ante Nazor
 
Stručno povjerenstvo za provedbu natječaja za obavljanje podvodnih aktivnosti unutarnjim morskim vodama i teritorijalnom moru Republike Hrvatske u područjima gdje se nalaze kulturna dobra
Članovi: Andrea Cukrov, Dalibor Šušnjić, Marko Uhač, Saša Denegri, Barbara Peranić
 
Stručno povjerenstvo za utvrđivanje svojstva kulturnog dobra
Predsjednik: Tomislav Petrinec, Lukrecija Pavičić Domijan, Hrvoje Vuletić, Damir Ćibarić, Željko Trstenjak

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje svojstva kulturnog dobra za muzejske i galerijske zbirke
Članovi: Ranka Saračević Würth, Eva Brunović, Branka Pintarić, Višnja Zgaga, Iva Validžija 
          
Povjerenstvo za polaganje stručnih ispita u arhivskoj struci
Predsjednica Povjerenstva: Mirjana Hurem, viša arhivistica, Hrvatski državni arhiv
Članovi: dr. sc. Vida Pavliček, arhivska savjetnica, Državni arhiv u Varaždinu, dr. sc. Melina Lučić, arhivska savjetnica, Hrvatski državni arhiv
Zamjenici članova: dr. sc. Dražen Kušen, viši arhivist, Državni arhiv Osijek, dr. sc. Elvis Orbanić, Državni arhiv u Pazinu

Stručno povjerenstvo za dodjelu viših stručnih zvanja u arhivskoj struci:
Članovi: dr. sc. Stjepan Razum, arhivski savjetnik, pročelnik Odjela Nadbiskupijskog arhiva u Zagrebu u Hrvatskom državnom arhivu; Zita Jukić, viša arhivistica, voditeljica Odjela društvenih službi, osobnih obiteljskih fondova i zbirki matičnih knjiga u Državnom arhivu u Osijeku; Boris Zakošek, dipl. soc., arhivski savjetnik, voditelj Odjela za obradu i sređivanje arhivskog gradiva u Državnom arhivu u Rijeci.
Zamjenici članova: mr. sc. Dubravka Kolić, viša arhivistica, voditeljica Odjela za zaštitu, obradu i sređivanje arhivskog gradiva od nacionalnog značaja od 1813. do 1918. godine u Državnom arhivu u Zadru; Zora Hendija, prof., viša arhivistica, voditeljica Odjela za dokumentaciju i informacije u Državnom arhivu u Zagrebu.

Stručno povjerenstvo za ocjenjivanje stručnih i znanstvenih radova stručnog muzejskog osoblja koje ostvaruje ostale uvjete za obavljanje poslova višeg kustosa i muzejskog savjetnika
Predsjednica: dr. sc.  Jacqueline Balen, muzejska savjetnica,  Arheološki muzej u Zagrebu, Zagreb
Članovi:
dr. sc. Marina Bagarić, muzejska savjetnica, Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb
mr. sc. Aida Brenko, muzejska savjetnica, Etnografski muzej Zagreb, Zagreb
Nataša Ivančević, muzejska savjetnica, Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb
Andreja Smetko, viša kustosica, Hrvatski povijesni muzej, Zagreb
Neda Staklarević, muzejska savjetnica, Tehnički muzej Nikola Tesla, Zagreb
dr. sc. Martina Šašić Kljajo, muzejska savjetnica, Hrvatski prirodoslovni muzej, Zagreb

Stručno povjerenstvo za ocjenjivanje stručnih i znanstvenih radova stručnog muzejskog osoblja koje ostvaruje ostale uvjete za obavljanje poslova višeg muzejskog pedagoga, muzejskog pedagoga savjetnika, višeg dokumentarista, dokumentarista savjetnika, višeg informatičara, informatičara savjetnika, višeg restauratora, restauratora savjetnika, višeg fotografa, višeg muzejskog tehničara i višeg preparatora:
Predsjednica: Elvira Šarić Kostić, viša kustosica, Muzej grada Splita, Split
Članovi:
Renata Brezinščak, muzejska pedagoginja savjetnica, Hrvatski prirodoslovni muzej, Zagreb 
Damir Doračić, viši restaurator, Arheološki muzej u Zagrebu, Zagreb
Zoran Svrtan, informatičar savjetnik, Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb
dr.sc. Morana Vouk, muzejska savjetnica, Tiflološki muzej, Zagreb

Odbor "Nagrade Vladimir Nazor"
Predsjednik Odbora: akademik Zvonko Kusić
Članovi: dr. sc. Nikola Polak, akademkinja Dubravka Oraić Tolić, prof. Branko Ivanda, Biserka Rauter Plančić, Almira Osmanović, akademik Stanislav Tuksar, Joško Ševo, Ivica Kunčević

Odbor "Nagrade Vicko Andrić" 
Davor Trupković, pomoćnik ministra kulture, dr. sc. Radoslav Bužančić, Bianka Perčinić Kavur, prof., Blanda Matica, d. i. a., dr. sc. Žarko Španiček, dr. sc. Zrinka Paladino, mr. sc. Branka Šulc, doc. dr. sc. Katja Marasović, Ranka Saračević Würth, prof.
    
Odbor "Nagrade Iso Velikanović"
Predsjednik Odbora: Mate Maras
Članovi: Petra Mrduljaš Doležal, Sead Muhamedagić, Lovro Škopljanac, Ana Prpić, Karmela Cindrić, Marko Kovačić
 
Stručno povjerenstvo za dodjelu Nagrade za dramsko djelo "Marin Držić" za 2016. godinu
dr. sc. Mario Kovač, kazališni redatelj
Ksenija Marinković, dramska umjetnica
Dubravko Mihanović, dramaturg i dramski pisac.

Upravni odbor Hrvatskog audiovizualnog centra
Predsjednik Odbora: dr. sc. Stjepan Ćosić
Članovi: prof. dr. sc. Hrvoje Turković, 
dr. sc. Romana Matanovac Vučković
    


 

Najave  RSS
ON-LINE PRIJAVNICE
Pristup informacijama
Kliknite za više
Fondovi EU
 Kulturne politike i rezidencijalni programi


 
Kliknite za više
 
Procedura oslobođenja od plaćanja PDV-a
FOTOGALERIJA