E-građani Moja Uprava Središnji državni portal
Kliknite za više
Hrvatski audiovizualni centar
  Zaklada Kultura nova
Međunarodni centar za podvodnu arheologiju u Zadru (MCPA)
Hrvatski restauratorski zavod

Iz medija
KULTURNE DJELATNOSTI  >  Dramske umjetnosti  >  Nagrada za dramsko djelo "Marin Držić"  >  Nagrađeni i Stručna povjerenstva u razdoblju od 1991. do 2013.

NAGRADA ZA DRAMSKO DJELO “MARIN DRŽIĆ”

POPIS NAGRAĐENIH AUTORA I DRAMSKIH TEKSTOVA TE STRUČNIH POVJERENSTAVA 

   


>>>  1991.,  1992.,  1993.,  1994.,  1995.,  1996.,  1997.,  1998.,  1999.2000.,  2001.,   2002.,   2003.,   2004.,   2005.,   2006.,   2007.,   2008.,   2009.,   2010. 2011.,  2012.

 

2013.
Stručno povjerenstvo: Mario Kovač (predsjednik), Helena Sablić-Tomić, Nina Violić

1. nagrada Dino Pešut: „(Pret)posljednja panda ili statika“
2. nagradu ravnopravno dijele:
Ružica Aščić: „U meni raste“
Valentina Galijatović: „Kod Peregrinovih“
3. nagrada Marina Vujčić: „Umri ženski“




2012.
Stručno povjerenstvo: Helena Sablić-Tomić, Nina Violić, Mario Kovač

1. nagrada Kristina Gavran: "Spremni"
2. nagrada  (ravnopravno dijele)
Zdenko Mesarić: "Snježna kugla"
Tomislav Zajec: "Trebalo bi prošetati psa"
3. nagrada (ravnopravno dijele)
 Maja Hrgović: "Prekrasne ruševine"
Vedrana Vrhovnik "Počivali u miru kuće svoje"
Dino Pešut "L.U.Z.E.R.I."
 


 

2011. 
Stručno povjerenstvo: Marija Kohn (predsjednica), Daša Drndić, Oliver Frljić.

1. nagrada se ne dodjeljuje
2. nagrada Ivana Sajko: „Krajolik s padom“
3. nagrada Damir Šodan: „Chick lit“



 
2010.
Stručno povjerenstvo: Boris B. Hrovat (predsjednik), Branka Cvitković, Nino Škrabe
 
1. nagrada Zlatko Sviben: "Odsjev magle“
2. nagrada (ravnopravno dijele):
   Jasen Boko: "O kupusu i bogovima“
   Irena Škorić: "Libreto“
3. nagrada  (ravnopravno dijele):
   Hrvoje Hitrec: "Asasin (urbana bajka)“
   Marijana Nola: "Dubrovačke legende (Grad iz snova)
   Karmela Špoljarić: "Nula kuna po minuti“
 
 
 
2009.
Stručno povjerenstvo: Boris B. Hrovat (predsjednik), Branka Cvitković, Nino Škrabe
 
1. nagrada Slobodan Šnajder: "Enciklopedija izgubljenog vremena“
2. nagrada (ravnopravno dijele):
   Sanja Ivić: "Tartufferie“
   Tomislav Zajec: "Spašeni“
3. nagrada (ravnopravno dijele):
   Amir Bukvić: "Tko je srušio Berlinski zid“
   Nina Horvat: "Dok nas smrt ne rastavi“
   Nina Mitrović: "Susret“
 


2008.
Stručno povjerenstvo: Boris B. Hrovat (predsjednik), Branka Cvitković, Nino Škrabe
 
1. nagrada Davor Špišić: "Alabama“
2. nagrada (ravnopravno)
   Damir Petričević: "Prolaznici
   Slobodan Šnajder: "Kako je Dunda spasila domovinu“
3. nagrada (ravnopravno):
   Miro Gavran: "Najluđa predstava na svijetu
   Nenad Stazić: "Otac tuđe djece“
   Yves-Alexandre Tripković: "Krizantema

 

2007.
Stručno povjerenstvo: Boris B. Hrovat, Branka Cvitković, Nino Škrabe

1. nagrada Tomislav Zajec: "Dorothy Gale“ 
2. nagrada (ravnopravno)
   Pavo Marinković: "Tri o maturi“ 
   Matko Sršen: "Darsa“
3. nagrada (ravnopravno)
   Elvis Bošnjak: "Žice i žileti“
   Vladimir Stojsavljević: "Nikola Sedmi“
   Lana Šarić: "Neboder“ 
  
 

2006.
Stručno povjerenstvo: Boris B. Hrovat, Branka Cvitković, Nino Škrabe

1. nagrada Vlatka Vorkapić: "Judith French"
2. nagrada ravnopravno dijele:
    Marijana Nola: "Zločestobija"
    Slobodan Šnajder: "Kosti u kamenu"
3. nagrada ravnopravno dijele:
   Željko Ivanjek: "Legenda o Josipi ili ljubavni sud"
   Tahir Mujičić: "Babina gujica"
   Milan Rakovac: "Riva i druxi"


 
2005.
Stručno povjerenstvo: Boris B. Hrovat, Branka Cvitković, dr. Vlatko Perković

1.  nagrada Boris Senker: "(P)lutajuće glumište majstora Krona“
2.  nagrada ravnopravno dijele:
    Gordana Ostović: "Slijepe ulice“
    Ana Đokić-Pongrašić: "O zmaju koji je kokice jeo i jednu lažnu princezu sreo“
3. nagrada ravnopravno dijele:
    Ivor Martinić: "Jednostavno nesretni“
    Jelka Pavišić: "Vjenčanje“
 
 
 
 
2004.
Stručno povjerenstvo: Boris B. Hrovat, dr.sc. Sanja Nikčević, Branka Cvitković

1. nagrada Miro Gavran: "Nora danas"
2. nagrada ravnopravno dijele:
    Marijana Nola: "Fantazija" 
    Gordana Ostović:"Parsifal"
3. nagrada ravnopravno dijele:
    Zdenka Heršak: "Kazalište u kući" 
    Maja Sviben: "Točka izvorišta"
 
 

2003.
Stručno povjerenstvo:dr.sc. Sanja Nikčević, Boris B. Hrovat, Dejan Šorak
 
1. nagrada Dubravko Mihanović: "Žaba"
2. nagrada ravnopravno dijele:
    Amir Bukvić: "Aristotel u Bagdadu" 
    Miro Gavran: "Zabranjeno smijanje"
3. nagrada ravnopravno dijele: 
    Ivan Letinić: "Sedam godina života"
    Darko Lukić: "Nada iz ormara"
 
 

2002.
Stručno povjerenstvo: Ivica Buljan, Arijana Čulina, Zoran Mužić
 
1. nagrada Milko Valent: "Ground Zero Aleksandra"
2. nagrada Predrag Raos: "Zdravi razum"
3. nagrada ravnopravno dijele:
    Omer Rak: "Pupak usrid svita" 
    Ivana Sajko: "Misa za predizbornu šutnju, mrtvaca iza zida i kopita u grlu"
 
 

2001.
Stručno povjerenstvo: mr.sc.Sanja Ivić, Željka Udovičić, Zoran Mužić
 
1. nagrada Ivan Vidić: “Octopussy”
2. nagrada  Ana Prolić: “Slučaj Hamlet”
3. nagrada ravnopravno dijele:
    Arijana Čulina: “Splitska kvatrologija”
    Šime Storić: “Mrtvac poginuti ne može”
    Davor Špišić: “Jug 2”
 
 

2000.
Stručno povjerenstvo: mr. sc. Ana Lederer, mr. sc.Sanja Ivić, mr. sc.Darko Lukić
 
1. nagrada Borislav Vujčić: “Pir pepela”
2. nagrada Filip Nola: “Jukebox, Melita!”
3. nagrada ravnopravno dijele:
    Ivana Sajko: “Rebro kao zeleni zidovi”
    Milko Valent: “Gola Europa”
 
 

1999.
Stručno povjerenstvo:dr. sc.Nikola Vončina, Maja Gregl, Nina Kleflin
 
1. nagrada Jurica Pavičić: “Trovačica”
2. nagrada ravnopravno dijele:
    MarijanaNola: “Ljudi-ribe”
    Tomislav Zajec: “Atentatori”
3. nagrada Tena Štivičić: “Nemreš pobjeć od nedelje”
 
 

1998.
Stručno povjerenstvo : dr. sc.Sanja Nikčević, Borna Baletić, Darko Lukić
 
1.  nagrada Ivana Sajko: “Naranča u oblacima”
2.  nagrada Denis Peričić: “Pekel na zemli”
3.  nagrada ravnopravno dijele:
     Pavo Marinković: “Snažni ljudi malog grada”
     Ivan Vidić: “Bakino srce”
 
 

1997.
Stručno povjerenstvo: akademik Nikola Batušić, Tomislav Durbešić, AsjaSrnec-Todorović
 
1. nagrada Dubravko Mihanović: “Bijelo”
2. nagrada nije dodijeljena
3. nagrada Renato Ryan Orlić: “Između dva neba”
 
 

1996.
Stručno povjerenstvo: mr. sc. Ana Lederer, Marin Carić, Matko Raguž
 
1. nagrada Ivo Brešan: “Nihilist iz Velike Mlake”
2. nagrada ravnopravno dijele:
    Ivan Bakmaz: “Josip Prekrasni”
    BorislavVujčić: “Na slijepom kolosijeku”
3.  nagrada ravnopravno dijele:
    Hrvoje Barbir Barba: “Telmah”
    Trpimir Jurkić: “Milosrdni Samarijanac”
 
 

1995.
Stručno povjerenstvo: mr. sc.AnaLederer, HrvojeHitrec, Marin Carić
 
1.  nagrada Lada Kaštelan:“Giga i njezini”
2.  nagrada Pavo Marinković: “Solumov kraj”
3. nagrada ravnopravno dijele:
    BorislavVujčić: “Asfodel”
    Maja Gregl: “Alma i njezini umjetnici”
 

1994.
Stručno povjerenstvo:dr. sc.Nikola Vončina, Branimir Donat, mr. sc.Ana Lederer
 
1. nagrada Nagrada nije dodijeljena
2.  nagrada Ivo Brešan: “Julije Cezar”
3.  nagrada ravnopravno dijele:
     Miro Gavran: “Kad umire glumac”
     Borislav Vujčić: “Post mu neću ćaćin”
 
 

1993.
Stručno povjerenstvo : dr.sc. Viktor Žmegač, dr. sc. Nikola Vončina, Branimir Donat
 
1. nagrada Nagrada nije dodijeljena
2. nagrada Tahir Mujičić-Boris Senker: “Kerempuhovo”
3. nagrada Pavo Marinković: “Glorietta”
 
 

1992.
Stručno povjerenstvo: dr. sc.Branko Hećimović, dr. sc. NikolaVončina, Zvonimir Mrkonjić
 
1. nagrada nije dodijeljena
2. nagrada Pavao Marinković:”Disamenina čast”
3. nagrada ravnopravno dijele:
   Milan Grgić: “Stranka ljubavi”
   Fadil Hadžić: “Puni pogodak”
   Čedo Prica: “Atelier”

OTKUPI: Mislav Brumec: “Francesca da Rimini”, Miro Gavran: “Najduži dan Marije Terezije”,  Hrvoje Hitrec: “Tomislav i Adrijana”
 
 

1991.
Prema mišljenju Stručnog povjerenstva u sastavu: dr.sc. Branko Hećimović, Čedo Prica, Božidar Violić, niti jedno djelo ne udovoljava kriterijima za nagradu.
 
Predloženo je da se sa sljedećim autorima dramskih tekstova sklopi ugovor o otkupu i dramaturškoj doradi:
1. nagrada Borislav Vujčić: “Crkveni miš”
2. nagrada Predrag Raos: “U životu je sve igra”
3. nagrada Dragutin Trumbetaš: “Lopov 1983”

 

 

Najave  RSS
Savjetovanje sa zainteresiranom javnošću
ON-LINE PRIJAVNICE
Pristup informacijama
Kliknite za više
EU fondovi
 
Procedura oslobođenja od plaćanja PDV-a
FOTOGALERIJA