E-građani Moja Uprava Središnji državni portal
Kliknite za više
Hrvatski audiovizualni centar
  Zaklada Kultura nova
Međunarodni centar za podvodnu arheologiju u Zadru (MCPA)
Hrvatski restauratorski zavod

Iz medija
  >  Premijerne izvedbe hrvatskih dramskih autora u izvedbi profesionalnih hrvatskih kazališta u RH
PREMIJERNE IZVEDBE HRVATSKIH DRAMSKIH AUTORA U IZVEDBI PROFESIONALNIH HRVATSKIH KAZALIŠTA U RH
 
UKUPNO:             2007. – 57 predstava
                               2008. – 62 predstave
                               2009.  - 34 predstave
                               2010. – 75 predstava
                               2011. – 62 predstave
 
Ukupno 2007. – 2011. – 290 predstava
2007.
 
Hnk  u Zagrebu
Marin Držić: „Dundo Maroje“
Scena Habunek
Miroslav Krleža: „Sprovod u Theresienburgu“
 
HNK Split
Nina Mitrović: „Kad se mi mrtvi pokoljemo“                                
HNK Split – Scena 55
Milan Begović: „Bez trećeg“
Don Branko Sbutega: „Zapisi iz nevremena“              
 
HNK u Osijeku
Miroslav Međimorec: „Zastave, barjaci , stegovi“
 
HNK I. pl. Zajca Rijeka
Miroslav Krleža:“Gospoda Glembajevi“
Zajc off
Ivica Prtenjača: „Nedjeljni ručak“   
 
58. dubrovačke ljetne igre
Marin Držić: „Dum Marinu u pohode“
Marin Držić: „Arkulin“
 
ZKM
Ivana Sajko: „Arhetip: Medej/Žena bomba/Europa“
Tena Štivičić: „Krijesnice“
Ivan Kušan: „Koko u Parizu“
 
Satiričko kazalište Kerempuh
Ivo Balenović, Boris Svrtan: „Metastaze“
 
ZG Komedija
Dora Delbianco: „Čekajući epitaf“
Darko Hajsek/Ladislav Prežigalo/Igor Weidlich: „Ruža na asfaltu“
 
Teatar ITD
Olja Lozica: „Gdje je nestao Božo B. ?“                                                       
Jelena Kovačić/Anica Tomić: „Imitatori glasova“ (koprod. Teatar Itd&Kaz.družina Kufer)
 
 
GK Žar ptica
Višnja Stahuljak: „Crveni kišobran“
Robert Raponja/Marijana Nola: „Nešto ću ti reći“
Želimir Hercigonja: „Princeza Pif“
 
ZKL
Jasen Boko: „Kondor i princeza“
 
Dječje kazalište Dubrava
Ivana Brlić-Mažuranić: „Regoč i Kosjenka“
Pavo Marinković: „Gašpar i napitak zločestoće“
 
Teatar Exit
Dražen Šivak: „Sve što je dobro i pametno“
 
Kazalište Mala scena
Silvija Šesto Stipaničić: „Bum Tomica“
Ivica Šimić: „A tko si ti?“
 
Teatar Gavran
Miro Gavran: „Papučari“
 
Epilog teatar
Milan Grgić: „Mali raj“ 
 
Teatar Rugantino
Jasminka Petrović: „Seks za početnike“
 
Umjetnička organizacija Mitropa
Pavo Marinković: „Dnevnik učitelja plesa“
 
TEXT-GRUPA
Zdenka Heršak: „…još nešto o ljubavi…“
 
Dramski studio Centra za kulturu Trešnjevka Zagreb
Sanja Pilić: „O mamama sve najbolje“
 
Lutkarska scena I. B. Mažuranić
Grigor Vitez: „Plava boja snijega“
 
Udruga Tvornica lutaka Zagreb
Ivana Brlić-Mažuranić: „Šuma striborova“
Nives Madunić- Barišić: „Mala zelena gusjenica“
Petra Radin: „Fora škola“
 
HNK u Varaždinu
Borivoj Radaković: „Kaj sad?“
Dječja i lutkarska scena HNK u Varaždinu
Damir Miloš: „Bijeli klaun“
Vesna Kosec-Torjanac: „Sveti Mikula“
 
Kazalište Virovitica
Jasen Boko: „Ljubav je jača od mača“
Ivan Vidić: „Život u sjeni banane“
Igor Golub: „Pričam ti priču“
 
Kazalište Marina Držića Dubrovnik
Ivo Vojnović: „Suton“
 
GKM Split
Ilija Zovko: „Ženici“ 
GKL Split                                                                                            
Ana Đokić Pongrašić: „O zmaju koji je kokice jeo i jednu lažnu princezu sreo“
Dubravka Ugrešić: „Mali plamen“
 
Kazalište lutaka Zadar
Ivana Brlić Mažuranić: „Regoč“
 
Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek
Zlatko Krilić: „Jaje“
 
GK Joza Ivakić Vinkovci
Dubravko Mataković: „Iz Kabula s ljubavlju“
Iso Velikanović.: „Prosci“ i Ferdo Živko Müller: „Začarani ormar“
Lidija Helajz: „Dnevnik malog anđela“
 
Pučko otvoreno učilište Velika Gorica
Ivana Brlić-Mažuranić: „Šuma striborova“
 
Kazališna družina Pinklec, Čakovec
Vesna Kosec Torjanac: „Mož i žena“
 
 
Dom kristalna kocka vedrine – Gradsko kazalište Sisak
Vesna Kosec Torjanac: „Začarani vrt“
 
Kazalište Ulysses, Brijuni
Miroslav Krleža: „Moj obračun s njima“
Miroslav Krleža: „Balade Petrice Kerempuha“
2008.
 
Hnk u Zagrebu
Milan Begović: „Pustolov pred  vratima“
 
HNK Split
Marin Držić: „Skup“
Scena 55 HNK Split
Tahir Mujičić: „Babina guica ili posljednja video-vrpca“
 
HNK I. pl. Zajca Rijeka
Talijanska drama
Milan Rakovac: „Riva i druxi“
Scena Zajc off
Oliver Frljić: „Turbo folk“
 
HNK u Osijeku
Branko Mihaljević: „Slavonska rapsodija“
Ilija Okrugić: „Šokica“
 
59. dubrovačke ljetne igre
Matko Sršen: „Darsa-farsa“
Marin Držić/Petar Zoranić:„Glasi iz planina“ (koprodukcija s ZKM, ADU)
Marin Držić: „Skup“
 
ZKM
Anica Tomić/Jelena Kovačić: „Oprostite, mogu li vam ispričati?..“
 
ZGK Komedija
Ivo Brešan: „Svečana večera u pogrebnom poduzeću“
 
Satiričko kazalište Kerempuh
Nina Mitrović: „Jebote, kolko nas ima!“
Nenad Stazić: „Izumitelj“
 
GK  Žar ptica
Vesna Krmpotić: „Mala vila“
Marijana Nola: „Zločestobija“
Milivoj Matošec: „Strah u ulici lipa“
 
ZKL
Marin Držić: „Plakir“
Đuro Roić: „Crvenkapica, ali da ne bude vuka“
Zvonimir Balog: „Nećko svojeglavećko“
 
Dječje kazalište Dubrava
Dario Harjaček: „Hej! Ima li ovdje koga?“
Melita Rundek: „Psima ulaz zabranjen“
 
Kazalište Mala scena
Silvija Šesto Stipaničić: „Debela“
Ivor Martinić: „Rock'n'roll za dva miša“
 
Teatar Exit
Saša Anočić: „Kauboji“
 
GD Histrion
Zlatko Vitez: „Hrvatski kokošinjac“
Amir Bukvić: „Djeca sa CNN-a“
 
Teatar Gavran
Miro Gavran: „Rogonje“
 
ARS Septima
Vlatka Vorkapić: „Judith French“ (koprod.  s Teatrom na Trešnjevci)
 
Kazališna družina Kufer
Renata Carola Gatica i Hana Veček: „Argentina“ (koprod. s Teatrom Itd)
 
Teatar na Trešnjevci
Melita Rundek: „Psima ulaz zabranjen“
 
Kazalište KNAP
Saša Anočić: „Niko i Ništ“
 
Bošković mjuzikl kazalište
Ana Maras: „Božićna želja“
 
MHT Kiklop
Zvonimir Bajsić: „Gle, kako dan lijepo počinje“
 
Dječje kazalište Smješko
Ivana Brlić-Mažuranić: „Šuma striborova“
 
Lutkarska scena Ivana Brlić-Mažuranić
Vladimir Nazor: „Bijeli jelen“
 
Kazališna skupina Dijalog
Ladislav Prežigalo: „Sudbine“
 
GKM Split
Ilija Zovko: „Priredba“
Branko Ružić: „Ponašanje u prometu“
Ivo Brešan: „Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja“
 
GKL Split
Zvonimir Balog: „Zlatna zemlja“
 
GKL Rijeka
Tahir Mujičić: „Vela priča o Mićeg Morčića“
Vjeko Alilović: „Božić dobrog srca II“
 
Kazalište lutaka Zadar
Dražen Ferenčina: „Najveća su šteta droga i cigareta“
 
Dječje kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku
Jagoda Truhelka: „Zlatni danci“
 
HNK u Varaždinu
Miroslav Krleža: „Vučjak“
Marin Držić: „Dundo Maroje“
Vladimir Stojsavljević: „Nikola Sedmi“ (koprodukcija sa Kazališnom družinom Pinklec Čakovec)
Dječja i lutkarska scena HNK u Varaždinu
Vesna Kosec-Torjanac: „Mož i žena“
Zvonimir Balog: „Nećko Svojeglavećko“
 
Kazalište Marina Držića Dubrovnik
Marin Držić: „Skup“
Marin Držić: „Planet Držić“
 
Scena Gorica
Darko Japelj/Božidar Prosenjak: „Mišobox“
 
Kazalište Virovitica
Jasen Boko: „Kazališni sat“
Draško Zidar: „Ljubav je bol“
 
INK Pula
Branko Lučić: „Furbaćona“
Ana Tonković Dolenčić: „Tablica dijeljenja“
 
Šibensko kazalište
Marijana Nola: „Fantazija“
 
GK Joza Ivakić Vinkovci
Davor Špišić: „Kaćuše“
 
Dom kulture Kristalna kocka vedrine – Gradsko kazalište Sisak
Vesna Kosec Torjanac: „Tko je najjači?“
 
Merkuri teatar
Matjaž Koman , Jasmina Šogolj: „Djevojčica i roda“
 
Bjelovarsko kazalište
Marijana Nola: „Iluzija iza kulisa“
 
2009.
 
HNK u Zagrebu
Miroslav Krleža: „Kraljevo“
HNK I. pl. Zajca Rijeka
Tatjana Gromača: „Crnac“
 
60. dubrovačke ljetne igre
I.Vojnović: „Na taraci“
 
GK Gavella
Filip Šovagović: „Ilijada 2001.“
 
ZKM
Nina Mitrović/Damir Karakaš/igor Rajki/Filip Šovagović/Ivan Vidić:
„Zagrebački pentagram“
Tena Štivičić:“Sedam dana u Zagrebu“
 
Satiričko kazalište Kerempuh
Ante Tomić: „Ljubav, struja&telefon“
 
Teatar ITD
Miran Kurspahić/Rona Žulj: „Carstvo radosti“
Marina Petković Liker: „Raditi! Raditi…
Zlatko Burić: „Knjiga mrtvih“
 
ZKL
Ana Tonković Dolenčić: „Svarožić“
 
GK Žar ptica
Sanja Pilić: „Sasvim sam popubertetio“
 
Kazalište Trešnja
Dubravko Mihanović/Dinko Appelt: „Svaki pas ima svoj dan“
 
Kazalište Mala scena
Silvija Šesto Stipaničić: „Vanda“
 
Teatar Exit
Igor Hamer: „Samo jučerašnja vijest“
 
GD Histrion
Mate Matišić: „Legenda o svetom Muhli“
 
Teatar 2000.
Nataša Govedić: „Doc Hihót i tajanstvene supstance“
 
Organizacija Kameleon
Nataša Horvat: „Vrag nosi pravdu“
 
Bošković mjuzikl kazalište
Ivan Kušan: „Lažeš Melita!“
Ana Maras: „Cipelica Lutalica“
 
Kazalište Merlin
Tomislav Zajec: „Proljeće blista kad je livada čista“
 
Kazalište Tvornica lutaka
Filip Šovagović: „Radio Tesla“
 
GKL SPLIT
Zdenka Mišura: „Povratak u životinjsko carstvo“
Jakša Fiamengo: „More iz ormara“
 
GKM Split
Ivor Martinić: „Ovdje piše naslov drame o  Anti“
 
Licem u lice, Split
Vedran Matošić: „Toma Niger: O Marulu“
 
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
Ivana Brlić Mažuranić: „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“
 
HNK u Varaždinu – Scena Rogoz
Milan Grgić: „Volim Njofru“
 
Merkuri teatar Bjelovar
Jasmina Šogolj i Matjaž Koman: „Djevojčica u ulozi detektiva“
 
INK Pula
Lana Šarić: „Neboder“
 
Šibensko kazalište
Miroslav Krleža/Jean Genet : „Leda/Sluškinje“
 
Scena Gorica
Dora Delbianco: „Odron“
Branko Ćopić: „Ježeva kućica“
 
Kazalište lutaka Zadar
Višnja Stahuljak: „Božična bajka“
 
 
                                                                              2010.
 
 
HNK u Zagrebu
Ivan Kušan: „Čaruga“
Ivor Martinić: „Drama o Mirjani i ovima oko nje“
Lada Kaštelan: „Adagio“
 
HNK I. pl. Zajca Rijeka
Zajc off
Miro Gavran: „Sve o ženama“
 
HNK u Osijeku
Miro Gavran: „Paralelni svjetovi“
Miroslav Krleža: „Leda“
Noćna scena HNK Osijek
Tatjana Šuput: „Multicro“
 
Dubrovačke ljetne igre
Tomislav Zajec: „Spašeni“
 
Splitsko ljeto
Ivan Kovačić: „Smij i suze starega Splita“
 
Riječke ljetne noći
Kazališna radionica Malik: „Trsatska gradina“
 
GDK Gavella
Davor Špišić: „Alabama“
Ivan Vidić: „Dolina ruža“
 
ZKM
Zdenko Mesarić: „Garaža“
Ivana Sajko:“Rose is a rose is a rose is a rose“
Nataša Rajković, Bobo Jelčić: „Izlog“
 
ZK Komedija
Milan Grgić, Alfi Kabiljo: „Jalta, Jalta“ , mjuzikl
 
Satiričko kazalište Kerempuh
Saša Anočić: „O medvjedima i ljudima“
Ante Tomić: „Čudo o Poskokovoj Dragi“
Fadil Hadžić: „Prevaranti“
Noćna scena Kerempuh
Predrag Lucić& Boris Dežulović: „Melodije borbe i pretvorbe/Melodije Bljeska i Oluje
 
Teatar ITD
Saša Božić: „O prijateljstvu“
Irena Čurik: „Disleksija“
Dario Harjaček: „In Camera“
 
Dječje kazalište Dubrava
Svetlana Patafta: „Boje duge“
 
Gradsko kazalište Trešnja
Vladimir Nazor: „Veli Jože“
 
GK Žar ptica
Zlatko Krilić: „Čudnovata istina“
 
ZKL
Dubravko Jelačić Bužimski: „Osvajanje kazališta
 
Teatar Exit
Olja Lozica: „Reces i ja“
 
GD Histrion
Dubravka Ugrešić: „Štefica Cvek u raljama života“
Amir Bukvić: „Tko je srušio Berlinski zid“
 
Eurokaz
Radovan Ivšić: „Njarabum“
 
KNAP
Antun Šoljan: „Romanca o tri ljubavi“
Borivoj Radaković: „Amateri“
 
Kazalište Pinklec,Čakovec
Miroslav Krleža: „Ni med cvetjem ni pravice“
 
Off teatar Bagatella:
Marko Mikulandra: „San gladnog glumca“
 
Stalna kazališna družina Dijalog
Miljenko Smoje: „Cicibela“
 
Teatar Gavran
Miro Gavran: „Pandorina kutijica“
 
Teatrin Grdelin
Ivica Mijačika: „Bog,žurim, nazovi (ili Replika stoljeću)
 
Kazalište Bembo
Kristijan Ugrina, Jelena Milošević: „Bonton ili Kako pristojno provesti dan“
 
KNAP
Boris Kovačević: „Cabaret tri praščića“
 
Kazalište Mala scena
Anica Tomić, Jelena Kovačić: „Ana i Mia“
Ivica Šimić: „Priča o svjetlu“
 
Kazalište Svarog
Ljerka Šimara: „Harfistica“
Srđan Depolo: „Božićna pjesma čarobne krijesnice“
 
Klub kulture Agram
Ines Bojanić: „Viktor PužEKOvić“
 
Lutkarska scena IB Mažuranić:
August Šenoa: „Kameni svatovi“
 
Teatar na Trešnjevci
Iva Srnec, Matea Elezović, Daman Simić: „Na tavanu tete Agate“
 
Udruga Kultura nova
Saša Bubnjar: „Biti drukčiji“
 
PLAYDRAMA
Dubravko Mihanović: „Marjane, Marjane“
 
GKM Split
Petar Bosnić: „Ukradena lopta“
Ivica Ivanac: „Mačak s onoga svijeta“
 
GKL Split
Lada Martinac Kralj: „Pupoljak“
Omer Rak: „Sablasni šešir“
 
Kazalište Marina Držića Dubrovnik
Ernest Katić: „Imbarak/Ljubav na Prijekomu“
 
Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek
Branko Ćopić: „Ježeva kućica“
Livija Kroflin: „Betlehemska ovca“
 
GKL Rijeka
Magdalena Lupi-Žak Valenta: „Cirkus Klaunovski“
 
Merkuri teatar Bjelovar
Jasmina Šogolj, Matjaž Koman: „Djevojčica i Profesor“
 
Kazališna družina Pinklec
Romano Bogdan: „Ptičica“
 
GK Zorin dom Karlovac
Zvonimir Ilijić: „Do viđenja u Budimpešti“
 
Ludens teatar Koprivnica
Zvjezdana Ladika: „Oprez djevojčice, oprez dječaci!“
Tena Štivičić: „Nemreš pobjeć od nedjelje“
 
GK Požega
Tomislav Čmelar: „Novogodišnja avantura“
 
Gradsko kazalište Sisak
Silvije Vadla: „Kako su pastiri dočekali Božić“
 
Šibensko kazalište/Kazališna udruga Talija
Sergej Mioč: „Miss Univerzal“
 
HNK u Varaždinu
Scena Rogoz HNK Varaždin
Nina Mitrović: „Familija u prahu“
Scena 2010. HNK u Varaždinu
Gordana Slivka: „Žena u crnom“
 
Scena Gorica
Ana Savić Gecan: „Crtančica“
Enes Kišević: „Aladin i čarobna svjetiljka“
 
Kazalište Virovitica
Miroslav Krleža: „Golgota“
Dunja Adam : „Pipove dogodovštine“
Jasen Boko: „Zlatna ribica“
 
Hrvatski dom Vukovar
Ivana Brlić-Mažuranić: „Šuma Striborova“
Lada Kaštelan: „Adagio“
 
Kazalište lutaka Zadar
Miroslav Krleža: „Michelangelo Buonarotti“
 
2011.
HNK u Zagrebu
Ivica Boban: „Zagorka“
 
HNK Split
Sanja Ivić: „Tartuffeerie“
Ivo Brešan: „Svečana večera u pogrebnom poduzeću“
Scena 55 HNK Split
Davor Špišić: „Kaćuše“
 
HNK u Osijeku
Damir Petričević: „Prolaznici“
 
HNK I. pl. Zajca Rijeka
 Dubravka Ugrešić: „Baba Jaga je snijela jaje“
Mario Kovač: „Od kolijevke pa do groba…“ /koprod. s Kazališnom družinom Malik
 
Dubrovačke ljetne igre
Vlaho Stulli: „Kate kapuralica“
Ivana Sajko: „Prizori s jabukom“
 
 
Dramsko kazalište Gavella
Miroslav Krleža: „Leda“
Elvis Bošnjak: „Nosi nas rijeka“
Marin Držić: „Dundo Maroje“
 
Zagrebačko kazalište mladih
Goran Ferčec: „Pismo Heineru Mülleru“
Ivor Martinić: „Moj sin samo malo sporije hoda“
 
ZK Komedija
Veseljko Barešić: „Opasne veze“
 
Satiričko kazalište Kerempuh
Rene Bitorajac/Tarik Filipović/Zoran Lazić: „Spektakluk“
 
Dječje kazalište Dubrava/koprodukcija s Kazališnom družinom Kufer
Tomislav Zajec: „Svinje“
 
Eurokaz
Miroslav Krleža: „Saloma“
 
GD Histrion
Ivan Goran Vitez: „Mjehur od sapunice“
Nino Škrabe: „Idu svati, mlade ni“
Miroslav Međimorec: „Hrvatska Antigona“
 
GK Žar ptica
Marijana Nola: „Diva“
Mato Lovrak: „Družba Pere Kvržice“
Ivan Kušan: „Lažeš Melita“
 
GK Trešnja
Dora Ruždjak Podolski i Saša Božić: „Rent a friend“
 
Teatar ITD
 Irena Čurik: „Sutra, sutra“
Rona Žulj: „Hommage I“
Miran Kurspahić: „Lijepa naša“
Oliver Frljić: „Mrzim istinu!“
Renata Carola Gatica i Natalija Manojlović: „Šarengrad“
Ivana Čoh: „Grešnici“
Natalija Manojlović: „Slučaj ITD“
 
Kazalište Mala scena
Jelena Vukmirica/Marko Makovičić: „Priča o vodi“
 
 
Teatar Gavran
Miro Gavran: „Pacijent doktora Freuda“
 
Teatar  Rugantino
Jordan Cvitanović: „Terapija“
 
Kazalište Tvornica lutaka
Vladimir Tintor/Mario Kovač/Petra Radin: „Živ, živ, živ“
Jurica Ester: „Božić 7D“
 
Udruga za poticanje razvoja djece i roditelja „Puna kuća“
Ana Đokić: „Ogledalce, ogledalce“
 
Kazališna družina Kufer
Ivana Čoh: „Grešnici“
 
Kazalište Svarog
Miljenko Muršić: „Čakovečki geodeti“
 
Gradsko kazalište mladih Split
Milan Begović: „Čičak“
Silvija Šesto: „Duboko more ili Kako smo sve pobroćkali“ (koprod. sa GKL Split)
Ivan Leo Lemo: „Krčma, Alkar i Duga“
Slavko Sobin: „Šapice“
 
Kazalište Marina Držića Dubrovnik
Dubravko Mihanović: „Bijelo“
Milan Ogrizović: „Hasanaginica“
Jasen Boko: „Kako je Tonkica kupovala kruh“
 
KOMUNA
Mate Matišić: „Bajka iz shopping centra“
 
GKL Rijeka
Vladimir Nazor: „Veli Jože“
David Petrović: „Palačinka mog života“
 
Kazališna družina Pinklec
Jelena Kovačić: „Klupica“
 
 
Gradsko kazalište Požega
Helena Sablić Tomić: „Požeški špigl“
Darko Lukić: „Nada iz ormara“
 
INK Pula
Jasna Žmak: „Samice“
 
HNK u Varaždinu
Slobodan Šnajder: „Enciklopedija izgubljenog  vremena“
Ivan Ivica Krajač/Igor Tatarević: „Hocus-Pocus“
Scena Zvonimir Rogoz HNK u Varaždinu
Miroslav Krleža: „Lamentacije Valenta Žganca“
 
Gradsko kazalište Joza Ivakić Vinkovci
Davor Špišić: „Vrtlar“, kopr. s Narodnim pozorištem Tuzla
 
Kazalište Virovitica
Draško Zidar: „Kabaret kod veselih muškaraca“
Ivo Andrić: „Prokleta avlija“
Jasen Boko: „Mudre se stvari uče iz basni“
 
Dragon teatar Zadar
Mate Matišić: „Anđeli Babilona“
 
Najave  RSS
Savjetovanje sa zainteresiranom javnošću
ON-LINE PRIJAVNICE
Pristup informacijama
Kliknite za više
EU fondovi
 
Procedura oslobođenja od plaćanja PDV-a
FOTOGALERIJA