E-građani Moja Uprava Središnji državni portal
NSPC

godišnje izvješce
Kliknite za više
Hrvatski audiovizualni centar
  Zaklada Kultura nova
Međunarodni centar za podvodnu arheologiju u Zadru (MCPA)
Hrvatski restauratorski zavod

Iz medija
MINISTARSTVO KULTURE  >  Povjerenstva, odbori, radne skupine

Stručno povjerenstvo za poticanje stvaralaštva vizualnih umjetnika u Republici Hrvatskoj za 2019. godinu:
Predsjednica povjerenstva: Valentina Radoš
Članovi: Lada Bošnjak, Kristian Kožul

Stručno povjerenstvo za odabir programa koji potiču razvoj publike u kulturi u Republici Hrvatskoj za 2019. godinu:
Darko Lukić, Ksenija Zec, Tamara Jurkić Sviben, Katica Matković Mikulčić, Tomislav Buntak i Jadranka Hrga.

Povjerenstvo za provedbu programa "Poduzetništvo u kulturnim i kreativnim industrijama" za 2018. godinu
Snježana Abramović za područje izvedbenih umjetnosti, Nevena Tudor Perković za područja izvedbenih i vizualnih umjetnosti, Stipe Buljan za područja izvedbenih i vizualnih umjetnosti te književno-nakladničke i knjižarske djelatnosti, Branko Franceschi za područje vizualnih umjetnosti, Miljenka Buljević za područje književno-nakladničke i knjižarske djelatnosti, Mihaela Majcen Marinić za područje književno-nakladničke i knjižarske djelatnosti, Nebojša Taraba za područje audiovizualnih djelatnosti, Davor Švaić za područje audiovizualnih djelatnosti, Vjera Matković za područje audiovizualnih djelatnosti

Povjerenstvo za praćenje provedbe Nacionalne strategije poticanja čitanja
Snježana Gernhardt, Ministarstvo znanosti i obrazovanja 
Marijana Češi, Agencija za odgoj i obrazovanje
lvana Ljevak Lebeda, Zajednica nakladnika i knjižara
Kristina Čunović, Hrvatsko knjižnično vijeće
Mihaela Majcen Marinić, Ministarstvo kulture

Povjerenstvo za izradu Nacionalne strategije poticanja čitanja u 2014. godini
 
Područje odgoja i obrazovanja (Predškolska dob i čitanje)
Vesna Budinski, Učiteljski fakultet u Zagrebu, Vlasta Erdeljac, Filozofski fakultet, Zagreb, Marija Ott Franolić, Udruga Blaberon, Zagreb, Tamara Jurkić Sviben, Učiteljski fakultet u Zagrebu, Marija Radonić, voditeljica Pedijatrijskog odjela Opće bolnice Dubrovnik
 
Područje odgoja i obrazovanja (Škola i čitanje - razredna nastava, predmetna, srednja škola)
Mirela Barbaroša-Šikić, Agencija za odgoj i obrazovanje, Zagreb, Zlatka Grahovec, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Čakovec, Ivana Perica, Zagreb, Zoran Ferić, 18. gimnazija, Zagreb, Tomislav Reškovac, Privatna klasična gimnazija, Zagreb, Nataša Govedić, Akademija dramske umjetnosti, Zagreb, Anita Peti Stantić, Filozofski fakultet, Zagreb, Dubravka Zima, Hrvatski studiji, Zagreb, Snježana Gernhardt, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Zagreb
  
Institucije (knjižnice i čitanje)
Dunja Seiter Šverko, ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu od 2011. – 2015., Ivanka Stričević, Odjel za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru, Zadar, Deana Kovačec, Hrvatski državni arhiv, Zagreb, Drahomira Gavranović, Hrvatsko čitateljsko društvo
 
Izdavači i čitanje
Nenad Bartolčić, Knjižni blok, Zagreb, Seid Serdarević, Fraktura, Zagreb, Saša Krnic, Zajednica nakladnika i knjižara, Zagreb, Emica Calogjera, Školska knjiga, Zagreb 

Hrvatski autori i čitanje
Miroslav Mićanović, Agencija za odgoj i obrazovanje, Zagreb, Roman Simić-Bodrožić, Fraktura, Zagreb, Tvrtko Vuković, Filozofski fakultet, Zagreb, Zoran Pongrašić, Hrvatsko društvo književnika za djecu, Zagreb, Lara Holbling Matković, Društvo hrvatskih književnih prevoditelja, Zagreb
 
E- knjiga
Zoran Velagić, Filozofski fakultet, Osijek, Zvonimir Bulaja, Naklada Bulaja, Zagreb, Krešimir Pintarić, Društvo za promicanje književnosti na novim medijima, Zagreb  

Koordinatorica Nacionalne strategije poticanja čitanja: Maja Zrnčić, Ministarstvo kulture, Zagreb
 
Stručno povjerenstvo za odabir programa Ruksak (pun) kulture
Nakon pregleda svih prijava koje je obavilo Povjerenstvo  za program Ruksak (pun) kulture (Marina Jandrić - MZO, Marija Šiško – MK, Maja Zrnčić – MK) programi i/ili radionice prijavljeni za Ruksak (pun) kulture prema programskim područjima kojima pripadaju (književnost, filmska, glazbena, plesna, vizualna i kazališna umjetnost te baština) upućeni su Stručnom povjerenstvu za odabir programa Ruksak (pun) kulture za 2019. Ministarstva kulture čiji su članovi: Darko Lukić, Ksenija Zec, Tamara Jurkić Sviben, Katica Matković Mikulčić, Branka Benčić i Jadranka Hrga.

Stručno povjerenstvo za rock glazbu i klupske programe u Republici Hrvatskoj za 2019. godinu
Dražen Baljak, Nikša Bratoš, Zoran Stajčić

Stručno povjerenstvo za suvremeni ples i pokret za 2018. godinu
Matija Ferlin, Andreja Jeličić, Ksenija Zec

Stručno povjerenstvo za dječju knjigu
Marijana Hameršak, Ranka Javor, Dubravka Zima

Povjerenstvo za dodjelu potpora za poticanje književnog stvaralaštva za 2018. godinu
Snježana Husić, Ivana Šojat, Marinko Košćec, Milko Valent, Tomislav Zajec

Povjerenstvo za dodjelu stimulacija autorima za najbolja ostvarenja na području književnog stvaralaštva u 2016. godinu
Nikola Petković, Strahimir Primorac, Goran Rem

Povjerenstvo za provedbu programa „Poduzetništvo u kulturi“ za 2017. godinu
doc. art. Tatjana Aćimović, mag. art. Ivana Nikolić Popović, Srećko Šestan, Nevena Tudor Perković, Dubravka Đurić Nemec

Povjerenstvo za vrednovanje programa poduzetništva u kulturi za područje nakladništva i knjižarstva u 2017. godini
Marko Gjeldum, Simona Goldstein, Slavko Kozina, Stipe Buljan, Mihaela Majcen Marinić

Radne skupine za izradu Strategije digitalizacije kulturne baštine do 2020.g.

Radna skupina za arhivsku građu
Koordinator radne grupe: prof. dr. sc. Hrvoje Stančić, Predstojnik Katedre za arhivistiku i dokumentalistiku, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Članovi: Jozo Ivanović, pomoćnik ravnateljice za arhivsku djelatnost i razvoj, Hrvatski državni arhiv, Zvonimir Baričević, pročelnik Odjela središnjeg fotolaboratorija, Hrvatski državni arhiv, Bruna Horović – Vuković, voditeljica Arhiva mapa za Istru i Dalmaciju, Državni arhiv u Splitu, Damir Hrelja, ravnatelj, Državni arhiv u Varaždinu, Sebastijan Legović, voditelj Odsjeka za informatičku podršku, Državni arhiv Pazin
 
Radna skupina za audiovizualnu građu
Koordinatorica radne grupe: Sanja Ravlić, Hrvatski audiovizualni centar, Predstavnica Hrvatske u Eurimagesu
Članovi: Carmen Lhotka, pročelnica Hrvatske kinoteke, Hrvatski državni arhiv, Mirjana Silađin, prof., rukovoditeljica RJ INDOK, Hrvatska radiotelevizija, Željko Radišić, rukovoditelj S.O. Fono odjela, Hrvatska radiotelevizija, Suzana Grubešić, savjetnik za informatiku, Odjel za informatičku podršku, Hrvatski državni arhiv
 
Radna skupina za knjižničnu građu
Koordinatorica radne grupe: prof. dr. sc. Tatjana Aparac Jelušić, Odjel za informacijske znanosti, Sveučilište u Zadru
Članovi: dr. sc. Sofija Klarin Zadravec, savjetnica za digitalizaciju u Zavodu za knjižničarstvo, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Jasna Kovačević, voditeljica Knjižnice i čitaonice Bogdana Ogrizovića, Knjižnice grada Zagreba, Vedrana Juričić,upraviteljica Knjižnice, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Andrea Silić- Švonja, knjižničarka, Gradska knjižnica Rijeka
 
Radna skupina za muzejsku građu
Koordinatorica radne grupe: dr. sc. Vesna Lovrić Plantić, muzejska savjetnica, voditeljica projekta PARTAGE PLUS,  Muzej za umjetnost i obrt
Članovi: prof. dr. sc. Žarka Vujić, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Borut Kružić, dokumentarist, Prirodoslovni muzej Rijeka, Nataša Šuković, dokumentaristica, voditeljica DCA projekta, Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Rijeka
dr.sc. Koraljka Kuzman Šlogar, voditeljica dokumentacije, Institut za etnologiju i folkloristiku, Ana Solter, voditeljica Odjela za dokumentaciju, Arheološki muzej u Zagrebu, mr. sc. Snježana Radovanlija Mileusnić, knjižničarska savjetnica, Muzejski dokumentacijski centar
 
Radna skupina za tehničku koordinaciju  
Koordinatorica radne grupe: Martina Juranović Tonejc, voditeljica, Služba za dokumentaciju i promociju kulturne baštine i projekte Europske unije, Ministarstvo kulture,
Članovi: prof. dr. sc. Mirna Willer, Odjel za informacijske znanosti, Sveučilište u Zadru, dr. sc. Goran Zlodi, docent, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Dorotea Živčec, informatičarka, Muzejski dokumentacijski centar, Božidar Jančić, dipl. ing. eletrotehnike, pročelnik Odjela za informatičke tehnologije, Hrvatski državni arhiv
     
Stručno povjerenstvo za poticanje hrvatskoga glazbenog stvaralaštva 
Akademik Nikša Gligo, Silvio Foretić, skladatelj, Sanda Majurec, skladateljica i čembalistica, Sanja Stojanović Stipanov, skladateljica i pijanistica, Tomislav Oliver, skladatelj i muzikolog

Članovi Ispitnog povjerenstva za polaganje stručnih ispita u knjižničarskoj struci 
Predsjednica Povjerenstva: prof. dr. sc. Daniela Živković, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Odsjek za informacijske znanosti
Članovi: prof. dr. sc. Jelka Petrak, zamjenica predsjednice, Središnja medicinska knjižnica u Zagrebu, Tatjana Nebesny, knjižničarska savjetnica, Knjižnice grada Zagreba, doc. dr. sc. Kornelija Petr Balog, zamjenica člana, Filozofski fakultet Sveučilišta u Osijeku, Dorica Blažević, knjižničarska savjetnica, mr. sc. Jelica Leščić, knjižničarska savjetnica, zamjenica člana, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu.
    
Povjerenstvo za predlaganje dodjele viših stručnih zvanja u knjižničarskoj struci Hrvatskoga knjižničnog vijeća 
Predsjednica Povjerenstva: dr. sc. Marina Vinaj, knjižničarska savjetnica, Muzej Slavonije u Osijeku ,Trg Svetog Trojstva 6, 31000 Osijek
Članovi: dr. sc. Ivanka Kuić, knjižničarska savjetnica, Sveučilišna knjižnica u Splitu, Veronika Čelić-Tica, knjižničarska savjetnica, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu,  dr. sc. Zagorka Majstorović, knjižničarska savjetnica, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, dr. sc. Dijana Sabolović-Krajina, knjižničarska savjetnica, Knjižnica i čitaonica Fran Galović, Koprivnica,
Zamjenik: Ilija Pejić, knjižničarski savjetnik, Narodna knjižnica „Petar Preradović“ Bjelovar
 
Povjerenstvo za dodjelu viših stručnih zvanja u konzervatorsko-restauratorskoj djelatnosti
Blanda Matica, d.i.a., predsjednica,  dr. sc. Višnja Bralić, član, mr. sc. Zoran Wiewegh, član, Goranka Horjan, prof. pov. umj., član

Povjerenstvo za nematerijalnu kulturnu baštinu 
Predsjednik Povjerenstva:  dr. sc. Tvrtko Zebec, znanstveni savjetnik, Institut za etnologiju i folkloristiku, Zagreb.
Članovi: dr. sc. Naila Ceribašić, znanstvena savjetnica, Institut za etnologiju i folkloristiku, Zagreb,  dr. sc. Iris Biškupić-Bašić, viša kustosica, Etnografski muzej Zagreb, mr. sc. Ljubica Gligorević, muzejska savjetnica, Gradski muzej Vinkovci, mr. sc. Ivana Kurtović–Budja, asistent, Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Zagreb,  dr. sc. Lidija Nikočević, ravnateljica Etnografskog muzeja Istre, Pazin,  dr. sc. Tihana Petrović Leš, profesor, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju
   
Povjerenstvo za povrat kulturnih dobara
Predsjednica Povjerenstva: mr. sc. Branka Šulc
Članovi: Davor Trupković, pomoćnik ministrice kulture, Ranka Saračević Würth, načelnica Sektora za zaštitu kulturne baštine, dr. sc. Tajana Pleše, vršiteljica dužnosti ravnatelja Hrvatskog restauratorskog zavoda, dr. sc. Ksenija Škarić, voditeljica Odjela za drvenu polikromiranu skulpturu, Hrvatski restauratorski zavod

Povjerenstvo za stručne ispite i stjecanje temeljnih stručnih zvanja u konzervatorsko-restauratorskoj djelatnosti
Predsjednica Povjerenstva: mr. sc. Tatjana Mušnjak, dipl.ing. kemije
Članovi: Nelka Bakliža, akad. kipar,  Ranka Saračević Würth, dipl. pov. umj.,   
Zamjenici članova: Tomislav Petrinec, d.i.a., Sandra Lucić Vujičić, ing. tekstilne tehnologije, Matko Mijić, akad. kipar
 
Stručno povjerenstvo za izradu kriterija za vrednovanje povijesnih događaja i spomenika 20. stoljeća
Članovi su: dr. sc. Stjepan Ćosić, Vinko Ivić, prof., dr. sc. Ante Nazor
 
Stručno povjerenstvo za provedbu natječaja za obavljanje podvodnih aktivnosti unutarnjim morskim vodama i teritorijalnom moru Republike Hrvatske u područjima gdje se nalaze kulturna dobra
Članovi: Andrea Cukrov, Dalibor Šušnjić, Marko Uhač, Saša Denegri, Barbara Peranić
 
Stručno povjerenstvo za utvrđivanje svojstva kulturnog dobra
Predsjednik: Tomislav Petrinec, Lukrecija Pavičić Domijan, Hrvoje Vuletić, Damir Ćibarić, Željko Trstenjak

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta za obavljanje poslova na zaštiti i očuvanju kulturnih dobara
Predsjednica povjerenstva: Mirna Sabljak, Ministarstvo kulture
Zamjenica predsjednice: Jelena Rundek, Ministarstvo kulture
Članovi: dr. sc. Višnja Bralić, Hrvatski restauratorski zavod; Borka Milković, Hrvatski restauratorski zavod; Tatjana Horvatić, Ministarstvo kulture

Povjerenstvo za polaganje stručnih ispita u arhivskoj struci
Predsjednica Povjerenstva: Snježana Ivanović, Hrvatski državni arhiv
Članovi: Nela Kušanić, Državni arhiv u Sisku, 
Ladislav Dobrica, Hrvatski državni arhiv
Zamjenici članova: dr. sc. Dražen Kušen, Državni arhiv u Osijeku,
dr. sc. Ante Gverić, Državni arhiv u Zadru

Stručno povjerenstvo za dodjelu viših stručnih zvanja u arhivskoj struci:
Članovi: dr. sc. Melina Lučić, Hrvatski državni arhiv
dr. sc. Vida Pavliček, Državni arhiv u Varaždinu
Marina Škalić, Hrvatski državni arhiv
Zamjenici članova: dr. sc. Mario Stipančević, Hrvatski državni arhiv
Zoran Stanković, Državni arhiv u Zagrebu

Stručno povjerenstvo za ocjenjivanje stručnih i znanstvenih radova stručnog muzejskog osoblja koje ostvaruje ostale uvjete za obavljanje poslova višeg kustosa i muzejskog savjetnika
Predsjednica: dr. sc.  Jacqueline Balen, muzejska savjetnica,  Arheološki muzej u Zagrebu, Zagreb
Članovi: dr. sc. Marina Bagarić, muzejska savjetnica, Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb
mr. sc. Aida Brenko, muzejska savjetnica, Etnografski muzej Zagreb, Zagreb
Nataša Ivančević, muzejska savjetnica, Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb
Andreja Smetko, viša kustosica, Hrvatski povijesni muzej, Zagreb
Neda Staklarević, muzejska savjetnica, Tehnički muzej Nikola Tesla, Zagreb
dr. sc. Martina Šašić Kljajo, muzejska savjetnica, Hrvatski prirodoslovni muzej, Zagreb

Stručno povjerenstvo za ocjenjivanje stručnih i znanstvenih radova stručnog muzejskog osoblja koje ostvaruje ostale uvjete za obavljanje poslova višeg muzejskog pedagoga, muzejskog pedagoga savjetnika, višeg dokumentarista, dokumentarista savjetnika, višeg informatičara, informatičara savjetnika, višeg restauratora, restauratora savjetnika, višeg fotografa, višeg muzejskog tehničara i višeg preparatora:
Predsjednica: Elvira Šarić Kostić, viša kustosica, Muzej grada Splita, Split
Članovi:
Renata Brezinščak, muzejska pedagoginja savjetnica, Hrvatski prirodoslovni muzej, Zagreb 
Damir Doračić, viši restaurator, Arheološki muzej u Zagrebu, Zagreb
Zoran Svrtan, informatičar savjetnik, Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb
dr.sc. Morana Vouk, muzejska savjetnica, Tiflološki muzej, Zagreb

Odbor "Nagrade Vladimir Nazor"
Predsjednik: akademik Zvonko Kusić
Članovi: Luko Paljetak, Frano Parać, Biserka Rauter Plančić, Branka Cvitković, Milko Šparemblek, Joško Ševo, Zrinko Ogresta, Goran Rako

Odbor "Nagrade Vicko Andrić" 
Pomoćnik ministrice kulture Davor Trupković, Tajana Pleše, Lidija Nikočević, Zvonko Bojčić, Branka Šulc, Radoslav Bužančić, Zoran Wiewegh, Mirna Sabljak, Tatjana Horvatić

Odbor "Nagrade Iso Velikanović"
Sastav Odbora za dodjelu nagrade Iso Velikanović u novome sazivu čine, prof. dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić, predsjednik te članovi Vjera Balen-Heidl, Tatjana Tarbuk, Lea Kovács, prof. dr. sc. Dubravka Sesar, Sead Muhamedagić, Marko Kovačić.
 
Stručno povjerenstva za dodjelu Nagrade za dramsko djelo „Marin Držić“ za 2018. godinu
Branka Cvitković, dramska umjetnica
Nenni Delmestre, kazališna redateljica
doc. dr. sc. Alen Biskupović, teatrolog i kazališni kritičar
    
Upravni odbor Hrvatskog audiovizualnog centra
Predsjednik Odbora: dr. sc. Bruno Kragić
Članovi: Igor Starčević, prof. dr. sc. Anto Bajo, izv. prof. art. Davor Švaić




 

Najave  RSS
ON-LINE PRIJAVNICE
Pristup informacijama
 
Fondovi EU
 Kulturne politike i rezidencijalni programi
 
 
Croatian literature